VİDEOLAR

SİSMİK İZOLATÖRLER HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİLER İÇİN VİDEOLARIMIZA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Sismik İzolatörler

Sismik İzolatörler, Bridgestone’un yapılar için tasarlamış olduğu pratik güvenlik uygulamalarına sahip ileri teknolojisinin en iyi örneğidir. Sismik izolatörler, yapıları ve ekipmanları/mobilyaları deprem hasarından tam korumak, insanların hayatlarının ve iş faaliyetlerinin kesintisiz devam etmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Bu nedenle, sismik izolatörlere olan talep her geçen gün artmaktadır.

Sismik İzolatörlerin Gücünü Keşfedin

  • Sismik izolatörler deprem enerjisini sönümler.
  • Deprem anında en yüksek güvenlik seviyesini sağlar.
  • Mobilyaların ve armatürlerin düşmesi sebebiyle
    oluşabilecek ikincil afet risklerini azaltır.
  • Yapısal sistemin hasar görmesini tamamen engeller.

Sismik İzolatörler Verileri

Sismik izolatörlerin gücünü keşfetmek için, detaylı verileri inceleyebilir ve deprem kuvvetini ne kadar sönümleyebileceğini keşfedebilirsiniz.

Sismik izolasyonlu binanın çatı katındaki maksimum ivme değeri, konvansiyonel sabit temelli binanın çatı katındaki maksimum ivme değeri ile karşılaştırıldığında, sarsıntı şiddetinin yaklaşık %70 oranında azaldığı görülmüştür.

2011 Mart Büyük Tohoku Depremi

Tokyo’da bulunan Shimizu Teknik Araştırma Merkezi’nde kaydedilen Dünyada ilk ve tek gerçek deprem anında sismik izolatörün (Bridgestone Marka) davranışlarını gösteren video

2011 Mart Büyük Tohoku Depremi 2

Tokyo’da bulunan Shimizu Teknik Araştırma Merkezi’nde kaydedilen Dünyada ilk ve tek gerçek deprem anında sismik izolatörün davranışlarını gösteren video

2011 Mart Büyük Tohoku Depremi 3

Depremin merkezine oldukça yakın olan Sendai Şehri’nde kaydedilmiş gerçek deprem videosu (bina 1 metreye yakın yer değiştirme yapıyor) (Projede Bridgestone sismik izolatörleri kullanılıyor)

Sismik İzolatörleri Bu Örnekle Keşfedin

Sismik izolatörlerin, sarsıntıyı büyük ölçüde azalttığını bu maketler üzerinde yapılan deneyde kolaylıkla görebilirsiniz.

Bridgestone Deprem İzolatörleri ile Japonya'da ve Türkiye'de Deprem İzolasyonu Uygulamaları

Bridgestone Corporation Kıdemli Yöneticisi Dr. Nobuo Murota tarafından 12 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen sunum.

Dünya'nın en büyük lastik üreticisi Bridgestone, 40 yılı aşkın bir süredir sismik izolatör satışı gerçekleştirmektedir ve Japonya'da sektörde yaklaşık %55 pazar payıyla tartışmasız lider konumundadır. 2018 yılı sonu itibariyle yaklaşık 55.000 adetlik toplam tedarik rekoru elde etmiştir. Bu başarının arkasında, Bridgestone’un kauçuk üzerine gerçekleştirdiği istikrarlı Ar-Ge çalışmaları ve müşterilerin bize duyduğu güven yer almaktadır.

İletişim

Kısıklı Cad. Şehit Teğmen İsmail Moray Sok. No:2/1 34662 Altunizade / İSTANBUL TÜRKİYE

Yol Tarifi

Bridgestone © Tüm Hakları Saklıdır